List motywacyjny przykłady

List motywacyjny przykład 1

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na Państwa ofertę pracy, zamieszczoną na stronie ?. chciałabym przedstawić moją kandydaturę na stanowisko ?.

Niedawno obroniłam tytuł Magistra Zarządzania i Marketingu. Jednocześnie pracuję w firmie ? , gdzie zajmuję się głównie fakturowaniem, przepisywaniem dokumentów na komputerze , umawianiem spotkań z dyrektorem oraz tworzeniem potrzebnej dokumentacji.

Długi staż pracy w tej firmie pozwolił mi rozwinąć swoje umiejętności kontaktu z ludźmi, szybkiego pisania na komputerze oraz obsługi wielu urządzeń biurowych. Jestem osobą młodą szybko się uczącą. Bardzo dobrze sprawdzam się w pracy indywidualnej, jednak też dobrze spisuję się w pracy w grupie.

Możliwość podjęcia pracy w firmie ?. jest dla mnie dużym wyzwaniem, któremu mam nadzieję, że sprostam. Chętnie spotkałabym się na rozmowie kwalifikacyjnej w celu lepszej prezentacji mojej osoby.

Od jakich błędów nie uchronił się ten list?

– błędy ortograficzne i stylistyczne (opis wykształcenia)

– nieprzemyślana kompozycja listu (brak akapitów, niespójność). Kolejne elementy wypowiedzi tworzą wprawdzie pewną całość kompozycyjną, natomiast są oddzielone w sposób nieumiejętny.

– powielanie informacji, które można odnaleźć w życiorysie. Pracodawca może domyślić się, że osoba pracująca w biurze, wykonywała czynności biurowe. Położenie dużego nacisku na mało istotne szczegóły.

– niewyeksponowanie zalet pracownika

Na co zwrócić uwagę

Informacje o umiejętności szybkiego pisania na komputerze i fakturowania oraz znajomości obsługi urządzeń biurowych i kasy fiskalnej powinny znaleźć się w życiorysie (W dziale doświadczenie zawodowe wpisujemy nie tylko naszą funkcję w firmie, ale również zakres obowiązków). Po co je zatem powielać w liście motywacyjnym? Czy potencjalny pracodawca na pewno będzie zdumiony, gdy dowie się, że potrafimy pisać na komputerze i wiemy, jak włączyć drukarkę? Jeżeli chcemy wzbudzić jego podziw, pochwalmy się liczbą zakończonych i pomyślnie zdanych kursów komputerowych albo znajomością programów do obróbki graficznej, obsługi księgowości etc.
Niedopuszczalne są także wszelkie błędy ortograficzne, interpunkcyjne, stylistyczne i literówki. Pamiętajmy także o zachowaniu przejrzystości pracy i odpowiedniej kompozycji. W odpowiednim rozdziale naszego artykułu przedstawimy najważniejsze informacje odnośnie do kwestii technicznych.

Rynek pracy

Na naszym rynku pracy już od dłuższego czasu panuje prawdziwa bieda gdzie tak naprawdę nie można znaleźć dla siebie odpowiednich rozwiązań, które pozwoliły by nam na zdobycie pewnego zarobku oraz dobrego stanowiska. Dlatego też w momencie kiedy pojawiają się nawet średnio wartościowe propozycje dostania pracy na pewnych warunkach to wiele osób godzi się na walkę o nie pomimo, że stać je na o wiele większe możliwości. Ważne jest jednak w każdym przypadku napisanie naprawdę bardzo dobrego Curriculum Vitae, na które pracodawcy przede wszystkim zwracają uwagę. Dzięki nim możemy bardzo szybko zyskać odpowiednią ocenę od osób rekrutujących i dostać się na następny poziom rozmów kwalifikacyjnych lub też po prosto od razu dostać dla siebie wymarzoną pracę. Na Internecie możemy ściągnąć za niewielką opłatą wzory CV, w które wystarczy włożyć swoje dane, aby mogły być naszą kartą przetargową w zdobywaniu pracy. Dzięki odpowiednim możliwościom jakie daje nam dzisiejsza technika oraz wiedzy w niej zawartej możemy bardzo szybko wykorzystać poszczególne możliwości dóbr takich jak Internet, aby móc dla siebie zyskać więcej możliwości jeżeli chodzi o szukanie pracy, o którą obecnie naprawdę nie jest tak łatwo.

Trudności przy listach motywacyjnych

W naszym kraju coraz mniej firm szuka pracowników na stanowiska dobrze płatne i mające przyszłość. Dostają je bowiem tylko i wyłącznie ludzie już dobrze zasłużeni dla firmy, którzy umieją w dobry sposób wykonywać swoją pracę. Tylko od czasu do czasu trafiają się ogłoszenia co do tego, że poszukiwane są osoby na dane stanowisko. Nie wolno nam zmarnować takich okazji gdyż mogą się one dla nas więcej nie powtórzyć. Powinniśmy przede wszystkim postarać się dowiedzieć jakie normy posiada dana firma jeżeli chodzi o przyjmowanie swoich pracowników i pod nie napisać odpowiednio skonstruowany list motywacyjny, który będzie mógł dać nam naprawdę dość duże szanse na dostanie się. Wiele osób stara się przede wszystkim o to, aby móc pochwalić się w owym dokumencie swoimi dokonaniami, które nie mają większego sensu dla osób prowadzących firmę. Potrzebują oni tylko i wyłącznie suchych faktów co z naszych umiejętności może przełożyć się na ich większe zarobki. Dzięki temu właśnie tylko niektóre osoby mają szansę na dostanie się na odpowiednie stanowiska. Sztuka pisania listów motywacyjnych naprawdę nie jest taka łatwa i dlatego też potrzeba nie lada umiejętności, aby móc dobrze napisać swój list. Pamiętajmy o tym.

CV

Dzisiejszy świat jaki znamy nie należy do najprzyjemniejszych miejsc. W większości przypadków ludzie nie mogą tutaj dla siebie znaleźć odpowiednie ilości środków do życia dzięki, którym mogli by się w sposób odpowiedni rozwijać. Szukanie pracy jest naprawdę bardzo trudne w momencie kiedy firmy potrzebują tylko i wyłącznie odpowiednich specjalistów w danych dziedzinach, aby móc jeszcze bardziej ulepszyć swoje szanse na zarabianie jako przedsiębiorstwo. Dlatego też warto poszukać wszelkich możliwych pomocy ku temu, aby móc dla siebie zyskać jak największą przewagę nad innymi osobami, które szukają dla siebie pracy. Jest to naprawdę bardzo trudne jednak nie niemożliwe. Dzisiejsza technika posiada bowiem takie wynalazki jak chociażby elektroniczny kreator CV, który pozwala naprawdę szybko przy odpowiedniej ilości danych przygotować naprawdę bardzo profesjonalne Curriculum Vitae ze wszystkimi elementami, które powinny się w nim znaleźć. Możemy tutaj również dodawać różne elementy wypełnienia, które pozwolą przyozdobić nasze CV, aby mogło ono wyglądać w sposób jeszcze bardziej ciekawy. Jeżeli wszystko będzie dobrze zaplanowane, aby my w sposób odpowiedni będziemy umieli również zareklamować swoją skromną osobę pod dane stanowisko to bez większych problemów powinniśmy je dostać przy małej pomocy współczesnej techniki.

Nie właściwe przygotowanie listów motywacyjnych

XXI wiek nie rozpieszcza nas w żaden sposób jeżeli chodzi o komfort życia. Większość z nas ma dostęp do naprawdę wielu innowacji ze świata techniki, które mogły by naprawdę szybko poprawić komfort życia ogromnej ilości osób na całym świecie. Jednak ze względów na brak pieniędzy nie używają ich. Pieniądz stał się obecnie jedną z najważniejszych rzeczy, które decydują o tym kto i jak będzie żył w dzisiejszym świecie. Dlatego też coraz młodsze osoby starają się o to, aby móc dla siebie odpowiednią prace, która mogła by im pomóc w sposób naprawdę dobry rozwinąć skrzydła. Aby takową dostać jednak trzeba być lepszym od wszystkich innych osób ubiegających się o prace w czym może przechytrzyć ich tylko nasz spryt. Warto jest przede wszystkim przygotować dla nich odpowiedni list motywacyjny, który będzie zupełnie inny od wszystkich jakie otrzymywali do tej pory. Ludzie zupełnie nie wiedzą jak taki dokument powinien wyglądać i dlatego też większość wypocin tego typu po prostu ląduje bezpośrednio w koszu. Warto jest dla siebie zadbać o to, aby również i nasz tak smutno nie skończył.

Dlatego też jeżeli tylko mamy możliwość powinniśmy postarać się zaskoczyć swoich pracodawców. Warto w sposób odpowiedni dobrać dla siebie elementy takie jak dodatkowe ramki czy też podkreślenia, które będą mogły zapewnić nam nową pracę.